aktualności   szkoła   e-banki   forum   hosting  czas   inwestowanie   webdesign   kreatywność   e-marketing   pp   pik
 

 
Wyróżnione Książki:
- 10 minut
- Wykorzystaj każdą sekundę
- Efektywne zarządzanie czasem
- Organizacja Czasu Dla Opornych
- Zasada 80/20
 
Moje artykuły:
- KISS
- Najpierw daj sobie
- Pareto 80/20
- Zasada Eisenhowera
 
Porady innych:
- Reguła 10%
- Lista zadan
- Szybsze wyszukiwanie informacji

 
Polecam:

Zarządzanie sobą samym w czasie
, to Moim zdaniem, jedna z bardziej treściwych książek o zarządzaniu czasem.

Naucz się czytać ponad 200 słów na minutę - oszczędzaj czas - Nauka Szybkiego czytania. Nie trać czasu im wcześniej zaczniesz się uczyć, tym więcej czasu zaoszczędzisz.

Zasada Eisenhowera

Eisenhower zaproponował, aby podzielić zadania, które mamy wykonać na 4 kategorie, w tym celu należy wziąć kartkę papieru i podzielić ja na cztery części, odpowiednio wpisując, weń zadania, w odpowiednich kategoriach. Podział taki pozwala na odpowiednie, bardziej adekwatne planowanie swoich działań.

A - Rzeczy ważne i pilne, wymagają natychmiastowego działania lub wykonania w najbliższej przyszłości np. przysłowiowy cieknący kaloryfer, w tej kategorii nie ma jak oszczędzić czasu.

B - Zadania ważne i mało pilne, zaliczamy tu działania istotne, ale takie które możemy odłożyć na potem, przeważnie są to nasze osobiste "chęci", np. nauka języka.

C - Rzeczy nieważne a pilne, zaliczymy tu czynności drugorzędne pod względem ważności, które w pewnym momencie stały się rzeczami pilnymi. Ze względu na swą pilność trzeba się nimi zająć kosztem działań ważnych, np. ostatni termin mało ważnego spotkania.

D - Nieważne i mało pilne - rutynowe. Zaliczymy tu np. oglądanie telewizji, słuchanie muzyki nie jest to rzecz ani ważna, ani pilna. Lecz ze względu na charakter poświęcamy na te czynności swój czas.


  

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zezwolenia zabronione.
Zezwalamy na kopiowanie wybranych artykułów zobacz szczegóły: Artykuły do kopiowania za darmo - warunki
 
Inne moje strony: Psychologia społeczna - kilka słów na temat manipulacji. * Abalm siła spokoju - zapraszam do zapisu. * Metody nauki języka angielskiego, czyli Angielski w przystępny sposób. *