aktualności   szkoła   e-banki   forum   hosting  czas   inwestowanie   webdesign   kreatywność   e-marketing   pp   pik
 

 
Wyróżnione Książki:
- 10 minut
- Wykorzystaj każdą sekundę
- Efektywne zarządzanie czasem
- Organizacja Czasu Dla Opornych
- Zasada 80/20
 
Moje artykuły:
- KISS
- Najpierw daj sobie
- Pareto 80/20
- Zasada Eisenhowera
 
Porady innych:
- Reguła 10%
- Lista zadan
- Szybsze wyszukiwanie informacji

 
Polecam:

Zarządzanie sobą samym w czasie
, to Moim zdaniem, jedna z bardziej treściwych książek o zarządzaniu czasem.

Naucz się czytać ponad 200 słów na minutę - oszczędzaj czas - Nauka Szybkiego czytania. Nie trać czasu im wcześniej zaczniesz się uczyć, tym więcej czasu zaoszczędzisz.

Jak skutecznie wyszukiwać informacje w wyszukiwarkach i oszczędzać swój czas

Wyszukiwarka to narzędzie, którego zadaniem jest dostarczyć informacji internautom, poszukującym interesujących ich rzeczy. Wiodącą, światową wyszukiwarką jest Google (www.google.pl). W Polsce liczą się jeszcze dwie - Onet (www.onet.pl) i Wirtualna Polska (www.wp.pl).Według serwisu www.ranking.pl (dane z dnia 08.04.2006), wyszukiwarki te mają następujący udział w rynku:

  • Google - 83,38%
  • Onet - 5,55%
  • Wirtualna Polska - 3,77%
  • inne, pomniejsze wyszukiwarki.

Samo wyszukiwanie polega na wejściu na odpowiednią stronę internetową, wpisanie w okienko szukania odpowiedniego wyrazu lub frazy i wciśnięciu przycisku wyszukiwania. W efekcie pojawia się lista wyników, z linkami do znalezionych stron, i z ich krótkim opisem. Niestety - takie wyniki często są mało przydatne. Często wartościowe strony przeplatane są śmieciami, nie zawsze wyświetlone są te hasła, których potrzebujemy, albo nie są dokładnie w tym kontekście jaki byśmy chcieli.

Dlatego twórcy wyszukiwarek udostępnili szereg sposobów, aby takie wyniki wyszukiwania zacieśnić i pokazywać te najbardziej pasujące do naszych wymagań. Opiszę kilka z nich, najczęściej wykorzystywanych.

  • Kowal - wpisując to słowo, otrzymamy zapewne strony, ogłoszenia, adresy osób zajmujących się kowalstwem. Być może w wynikach pojawią się na przykład nazwy miejscowości w których występuje słowo Kowal lub nazwiska.
  • Mateusz Kowal - zacieśniamy trochę pole wyszukiwania - a przynajmniej tak nam się wydaje. Teraz wyniki wyszukiwania zawierały będą strony, gdzie występuje zarówno słowo Mateusz, jak i Kowal. Wprawdzie na początku listy znajdą się najprawdopodobniej strony, zawierające obydwa te słowa, niemniej lista pojawi się obszerna.
  • Większe zacieśnienie wyników uzyskamy ujmując poszukiwane słowa w cudzysłowia - “Mateusz Kowal”. W takim przypadku wyszukiwarka przeglądnie strony pod kątem występowania tego konkretnego zestawienia. Jesteśmy już blisko - chociaż przy popularnych wyrazach będziemy mieli nadal sporo do przeglądnięcia.
  • Zaraz - przecież Mateusz Kowal pracuje w firmie ACME. Więc dlaczego nie zapytać wyszukiwarki o to? Wpisujemy więc “Mateusz Kowal” +ACME. W wynikach wyszukiwania pojawiają się strony o Mateuszu Kowalu i zarazem zawierają wyraz ACME. Dużo bardziej precyzyjne wyniki i mamy już Mateusza “na tacy”.
  • Co wtedy, gdy nie chcemy w wynikach Mateusza Kowala pracującego w ACME? Nic prostszego - wpisujemy “Mateusz Kowal” -ACME - znak minus wyklucza z wyników wyszukiwania strony, zawierające Mateusza Kowala i ACME.

Kombinacje te można ze sobą dowolnie łączyć. Na przykład “grafika komputerowa” +laboratorium -odszumianie pokaże na początku stronę Laboratorium Sztuki Pi - firmy, która zajmuje się grafiką komputerową, ale nie zajmuje się nagraniami audio (ten wynik pokaże się, gdy wykasuje się -odszumianie).

Google pozwalają przeszukiwać strony internetowe, pliki graficzne, grupy dyskusyjne, a także katalog stron. To, co chcemy przeszukać, klikamy powyżej okienka, w które wpisuje się wyszukiwane słowa. Ranking prezentowany na początku artykułu świadczy jednoznacznie, że Google, jako wyszukiwarka, jest nalepszym dostępnym narzędziem w sieci. Od dłuższego czasu Google udostępnia internautom także inne usługi - systemy blogów (www.blogspot.com), narzędzia do analizy ruchu na stronie (Google-Analytics), przeszukiwarkę sklepów (Froogle), system serwowania reklam kontekstowych (Google-Adwords) i narzędzie do ich wyświetlania na stronach internautów (Google-Adsense). Dostępne jest także wyszukiwanie miejsc na świecie i pokazywanie ich na mapie (Google-Earth). Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w efektywnym wyszukiwaniu informacji w Internecie.----------

Marcin de Lehenstein Werndl zajmuje się zawodowo obsługą klientów w firmie Laboratorium Sztuki Pi (http://www.laboratoriumsztuki.pl). Prywatnie interesuje się użytecznością stron internetowych oraz projektowaniem maksymalnie intuicyjnych w obsłudze interfejsów stron www.

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!


  

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zezwolenia zabronione.
Zezwalamy na kopiowanie wybranych artykułów zobacz szczegóły: Artykuły do kopiowania za darmo - warunki
 
Inne moje strony: Psychologia społeczna - kilka słów na temat manipulacji. * Abalm siła spokoju - zapraszam do zapisu. * Metody nauki języka angielskiego, czyli Angielski w przystępny sposób. *