aktualności   szkoła   e-banki   forum   hosting  czas   inwestowanie   webdesign   kreatywność   e-marketing   pp   pik
 

 
Wyróżnione Książki:
- 10 minut
- Wykorzystaj każdą sekundę
- Efektywne zarządzanie czasem
- Organizacja Czasu Dla Opornych
- Zasada 80/20
 
Moje artykuły:
- KISS
- Najpierw daj sobie
- Pareto 80/20
- Zasada Eisenhowera
 
Porady innych:
- Reguła 10%
- Lista zadan
- Szybsze wyszukiwanie informacji

 
Polecam:

Zarządzanie sobą samym w czasie
, to Moim zdaniem, jedna z bardziej treściwych książek o zarządzaniu czasem.

Naucz się czytać ponad 200 słów na minutę - oszczędzaj czas - Nauka Szybkiego czytania. Nie trać czasu im wcześniej zaczniesz się uczyć, tym więcej czasu zaoszczędzisz.

Reguła +10%

Chciałbyś wznieść swój poziom życia na następny poziom?

Po prostu zacznij to robić!

Zastosuj regułę "Plus 10%". Chodzi tu, aby ulepszyć coś o tylko 10%. Zacząć działać o 10% skuteczniej, efektywniej, lepiej, szybciej, pełniej...

Weź kartkę papieru. Wybierz jeden aspekt Twojej działalności i zapisz, co chcesz robić lepiej. Narysuj siedem kwadracików, będzie to okres w dniach, wdrażania polepszenia. Po prostu postanów: "Przez tydzień będę działać o 10% lepiej!"

Uczysz się? Postanów uczyć się 10% lepiej, zapamiętywać w tym samym czasie 10% więcej.

Jesteś sprzedawcą? Przekonać 10% więcej klientów niż do tej pory.

To może być wszystko, lepsza opieka nad dzieckiem, lepsza gra na instrumencie.

Decyzja - Świadomość Lepszego Działania

Ja np. w tym tygodniu o 10% lepiej zarządzam swoim czasem. Myślę, że dziennie zyskuję ok. 30 min, co da mi w roku 10950 min, czyli 182,5 h, czyli ponad 7 dni! Tydzień, który normalnie bym tracił na zastanawianie, co by tu zrobić...

Cała sztuczka polega na tym, że żeby polepszyć się o 10%, nie potrzeba wcale stosować jakiś zaawansowanych technik. Wystarczy, że podejmiesz decyzję i będziesz się jej trzymać.

Masz wątpliwości czy to działa? Podnieś rękę do góry, najwyżej jak potrafisz? No, podnieś ;-) Wyżej.

A teraz unieś dłoń wyżej o jeszcze 10 centymetrów. :-) I jak?

Przez okres testowy, utrwala się pewien nawyk lepszego działania. W przeciągu dłuższego okresu czasu, po zsumowaniu daje ogromne efekty. Mi, jak w przykładzie - tydzień więcej czerpania z życia! A gdy dożyję 70lat, to w sumie zyskam rok! Wszystko dlatego, że kiedyś postanowiłem polepszyć swoją efektywność, o zaledwie 10%. A to tylko jedna malutka część tego, co można ulepszyć. Po tygodniu, nawyk powinien już się w dużym stopniu przyjąć i można wziąć się za coś innego.

Po prostu zdecyduj i ZRÓB TO. Wynik Cię zadziwi!

Do Dzieła!--
Michał Cach
jak sam o sobie mówi:
"Jestem Lifehakerem - Codziennie Ulepszam Swoje Życie
Twoje też mogę, chcesz tego?
Wejdź na stronę: http://blog.cach.pl
lub napisz: email/jid: michal.cach//gmail.com


Tomek Urban, komentarz: Co do powyższej reguły, wypadałoby przede wszystkim postawić pytanie ile to jest 10%? Ale czy to takie ważne? W "regule 10%" chodzi o to by przy próbach poprawy swojej wydajności nie robić tego nagle wielkimi krokami, ale powoli po kawałku i ogladać rezultaty.

Nie wymagać od siebie zbyt dużo, na sam początek, nie próbować poprawiać od razu o 100% bo będizie to bardzo trudne i prawdpodobnie się szybko zniechęcimy... po kawałku ale skutecznie i długotrwale.

  

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zezwolenia zabronione.
Zezwalamy na kopiowanie wybranych artykułów zobacz szczegóły: Artykuły do kopiowania za darmo - warunki
 
Inne moje strony: Psychologia społeczna - kilka słów na temat manipulacji. * Abalm siła spokoju - zapraszam do zapisu. * Metody nauki języka angielskiego, czyli Angielski w przystępny sposób. *